FAQ

Najczęściej zadawane pytania odnośnie Zamów Paczkę
Jak szybko Paczka zamówiona za pośrednictwem Zamów Paczkę dotrze do szkoły od momentu złożenia przeze mnie zamówienia?
Paczka będzie w szkole w ciągu 4‒5 dni roboczych, licząc od dnia, w którym zmówienie zostało złożone. Powiadomimy Panią/Pana mailowo o terminie przyjazdu kuriera.
Czy paczka, która przyjdzie do szkoły, będzie zaadresowana na moje imię i nazwisko?
Tak, na paczce pojawi się Pani/Pana imię i nazwisko.
Jak zostanę poinformowana/poinformowany o dostarczeniu paczki?
Informację o terminie dostawy wyślemy mailem i SMS-em jeden dzień roboczy przed dotarciem przesyłki.
Czy mogę śledzić swoją przesyłkę?
Tak. Po złożeniu zamówienia otrzyma Pani/Pan mailem potwierdzenie wraz z numerem przesyłki oraz linkiem strony, na której można śledzić, co aktualnie dzieje się z paczką.
Czy mogę dokonać zmian w złożonym już zamówieniu?
Tak ‒ w takiej sytuacji prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Klienta pod numerem telefonu +48 58 679 00 00.
W jaki sposób przekazać Wydawnictwu pieniądze za zakupione publikacje?
Można to zrobić na 2 sposoby. Pierwszy ‒ uczniowie przekazują pieniądze nauczycielowi, a nauczyciel kurierowi, który przyjedzie po odbiór pozostałych egzemplarzy. Drugi sposób ‒ rodzice przelewają środki na konto Wydawnictwa podane na okładce publikacji.
Czy muszę uczyć z podręczników Operonu, aby zamówić paczkę z wybranymi publikacjami?
Nie. Paczkę mogą zamówić wszyscy nauczyciele ‒ również Ci, którzy w codziennej pracy nie korzystają z podręczników Wydawnictwa Operon.
Ile mam czasu na ewentualny zwrot niezakupionych przez rodziców publikacji?
Po 3‒5 dniach od otrzymania przesyłki zadzwonimy do Pani/Pana, by ustalić termin, w którym kurier przyjedzie po odbiór niezakupionych książek. Jeśli podczas rozmowy okaże się, że nie ma Pani/Pan pewności co do terminu gotowości paczki, zadzwonimy ponownie za 1‒2 dni.
Jak mam odesłać paczkę z egzemplarzami zwróconymi przez uczniów?
Wystarczy zapakować książki w dołączoną do paczki folię i całość włożyć do kartonu, w którym przesyłka została do Pani/Pana przesłana. To wszystko ‒ nie trzeba paczki adresować. O resztę zadba kurier. Przyjedzie on po odbiór w umówionym terminie ‒ ustalimy go z Panią/Panem telefonicznie po kilku dniach od otrzymania przesyłki.
Czy mogę otrzymać pakiet wyłącznie dla siebie?
Paczki z publikacjami są przeznaczona dla nauczycieli i ich uczniów. Publikacje zostały opracowane tak, by kompleksowo wesprzeć zarówno nauczyciela, jak i uczniów. Część zadań uczniowie mogą wykonać pod kierunkiem nauczyciela podczas zajęć w szkole, a część ‒ samodzielnie w domu. Nauczyciel może weryfikować zaangażowanie poszczególnych uczniów w proces przygotowań, a także diagnozować obszary wymagające bardziej intensywnej pracy. Również rodzice mogą obserwować postęp pracy dziecka. To optymalne, zalecane przez nas rozwiązanie ‒ umożliwia ono indywidualne podejście do każdego ucznia. Jeśli jednak zdarzy się tak, że rodzice nie zdecydują się na zakup książek dla swoich dzieci, może je Pani/Pan odesłać, zostawiając dla siebie bezpłatny pakiet nauczycielski.
Czy po zapoznaniu się z publikacjami mogę odesłać paczkę z całą zawartością do wydawnictwa?
Tak. Jeśli uzna Pani/Pan, że publikacje nie są pomocne lub jeśli Rodzice uczniów nie wyrażą zgody na ich zakup, całą przesyłkę będzie można odesłać na adres wydawnictwa, na nasz koszt.
Czy mogę zwrócić publikacje uczniów, a egzemplarze nauczycielskie zostawić dla siebie?
Tak. Jeśli rodzice nie wyrażą zgody na zakup publikacji, zaś Pani/Pan uzna, że są one wartościową pomocą w przygotowywaniu uczniów, publikacje dla nauczyciela może Pani/Pan zostawić dla siebie, a pozostałe egzemplarze odesłać na nasz koszt.
Co w sytuacji, kiedy uczniowie zniszczą publikacje lub mi ich nie oddadzą, mimo że ich nie kupili?
Nauczyciel nie będzie obarczony kosztami zniszczonych lub zgubionych publikacji. Ewentualne zniszczone publikacje prosimy odesłać do wydawnictwa na nasz koszt.
Czy trzeba mieć konto w serwisie Operon, żeby zamówić wybraną paczkę z publikacjami?
Aby złożyć zamówienie na wybraną paczkę, trzeba założyć konto w serwisie Operon lub zalogować się na swoim profilu. Można ją również zamówić, klikając w link umieszczony w mailu informacyjnym od nas.